Az alábbiakban nézzünk 3 olyan internetes forrást, amelyek alkalmasak lehetnek ismereteink bővítésére.
- AXIOART: a független műkereskedelmi portál. Aukciósházak és művészeti galériák árveréseinek gyűjtőfelülete. Regisztráció nélkül (vendégként) részt vehetünk az aktuális aukciók élő közvetítésein, valamint böngészhetünk a piactéren és korábbi árverési katalógusokban is. Licitáláshoz, vételi megbízás leadásához regisztráció szükséges, illetve a legtöbb hasznos funkcióhoz be kell lépnünk az oldalra: az aukciós archívumban megtalálhatjuk a kikiáltási, leütési árakat és becsértéket, illetve a tételek hosszú leírását, nagyítható fotóit is.
- GALÉRIA SAVARIA: online piactér, ahol az érdeklődők licit útján vagy fix áron vásárolhatnak / árulhatnak többek között régiségeket, a legkülönbözőbb kategóriákban. Megkerülhetetlen felület, ugyanakkor a fel-felbukkanó, kétes eredetű tárgyak és a sokszor megalapozatlan árazások miatt óvatosságra intek minden felhasználót. Az oldalon található, ingyenesen hozzáférhető Művész adatbázis valóban hasznos segítséget nyújt a tájékozódásban. Az archív katalógus azonban (melyben az eladási árak szerepelnek) havidíjas szolgáltatás, sokan ezért tévesen a hirdetési árat keverik össze a tárgyak valós piaci értékével.
- IMM gyűjteményi adatbázisa: személyes kedvencem, ahol a gyorskeresés funkcióval egyszerűen és gyorsan kutathatunk műtárgytípusok után. A legfontosabb paraméterekről találhatunk itt megbízható adatokat:
• alkotó
• gyár/műhely
• jelzés
• anyag
• technika
• készítés ideje
Jó olvasgatást kívánok!
Szerző: Varga Tünde
📸 pixabay